GÜNCEL

Hak-Par Diyarbakır İl örgütü söyleşilerine devam ediyor

2013-03-31
Hak ve Özgürlükler Partisi Diyarbakır İl örgütü eski Genel Başkan Yardımcısı Ümit Tektaş ile “Yerel Yönetimler” konulu bir söyleşi yaptı.

 

30.03.2013 Cumartesi günü Diyarbakır il örgütü toplantı salonunda yapılan söyleşiye parti yöneticileri ve üyeleri katıldı.

 

Söyleşinin başında yerel yönetimler konusunda bilgi veren Ümit Tektaş, Türkiye ve dünyadaki farklılıklara değindi. Daha sonra meclis tarafından kabul edilen ve 2014 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerden sonra uygulanacak Yerel Yönetimler kanununun değişikliklerini dinleyicilerle paylaştı. Avrupa Birliği yerel yönetimler şartını dinleyicilerle paylaşan Tektaş, Türkiye tarafından Avrupa birliği yerel yönetimler şartına konulan çekincelere değindi. Demokratikleşmeyle birlikte bu çekincelerin zaman içerisinde ortadan kalkacağını belirtti.


Söyleşinin son bölümünde Ümit Tektaş katılımcıların konu hakkındaki sorularına cevap verdi.

 

Hak ve Özgürlükler Partisi Diyarbakır İl örgütü tarafından başlatılan örgüt içi bilgi birikim ve deneyimleri paylaşma amaçlı söyleşilerin ilki, “Son Siyasal Gelişmeler” konusu ile Genel Başkan Yardımcısı Bayram Bozyel tarafından yapılmıştı.

About Post Author