GÜNCEL

HAK-PAR Heyeti Urfa’da

HAK-PAR Genel Başkanı ve başkanlar kurulu üyelerinden oluşan heyet 7 Nisan Pazar günü sabahı Mersin Cemevi yönetiminin davetlisi olarak cemevinde bir kahvaltı yaptılar ve bir bölüm yönetici ve üye ile sohbet ettiler. Burkay ve arkadaşları daha sonra HAK-PAR İl Merkezi’ne geçtiler. 

Burada Parti üyeleri ile yapılan toplantıda Burkay, Mersin’deki başarılı konferansı ve diğer toplantı ve çalışmaları düzenleyen Mersin İl yönetimine ve üyelere teşekkür etti,

 

Parti çalışmaları ile ilgili bilgi verdi ve partinin çalışma tarzını iyileştirmek için yapılması gerekenleri dile getirdi.

 

Burkay ve arkadaşları daha sonra, üç otomobilden oluşan ve aralarında Başkan Yardımcıları Fehmi Demir, M. Celal Baykara, Alaattin Aras, Reşit Deli, Arif Sevinç ve Derviş Korkmaz’ın da olduğu bir heyetle Mersin’den ayrılarak Adana ve Gaziantep üzerinden Urfa’ya geçtiler.
 

Burada HAK-PAR Urfa İl yöneticileri ve üyelerle buluşan heyet, 7 Nisan akşamı, İl Başkanı Reşat Düngül Parti Meclisi’nin genç üyesi Sidar Avcı ve diğer gençlerle birlikte şehir merkezindeki Halil İbrahim Dergahı ile Balıklı Göl’ü, 8 Nisan günü ise Kentin yakınındaki insanlığın en eski yerleşim yeri olarak belirlenmiş ve “Tarihin Sıfır Noktası” olarak nitelenen Göbekli Tepe’yi ziyaret etti. 1995 yılında başlayan kazılar sonucu burada ortaya çıkarılan tapınağın 12.000 yıl öncesine ait olduğu saptanmıştı.
 

Burkay aynı gün Parti merkezinde düzenlenen ve CHP Urfa İl Başkanı Ferhat Karatepe İle Urfa Mazlumder Başkanı Meral Dervişoğlu dahil, çeşitli parti ve dernek temsilcilerinin katıldığı toplantıda konuştu, HAK-PAR’ın programı, çalışmaları ve son süreç hakkında bilgi verdi, izleyicilerin sorularını cevaplandırdı. Toplantıya Diyarbakır’dan gelen HAK-PAR Genel Başkan Yardımcısı Bayram Bozyel ile Başkanlık Kurulu üyesi Nevzat Teker ile PM üyesi Ramazan Moray da katıldılar.

HAK-PAR Haber Merkezi
8 Nisan 2013

About Post Author