......
Türkçe (Türkiye)KürtçeEnglish

E-UYELİK SİSTEMİ

SEÇİM BİLDİRGESİ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün3651
mod_vvisit_counterDün3269
mod_vvisit_counterBu Hafta17759
mod_vvisit_counterGeçen Hafta36391
mod_vvisit_counterBu Ay54150
mod_vvisit_counterGeçen Ay131828
mod_vvisit_counterTüm Zaman7127674

We have: 16 guests, 11 bots online
Senin IP no:: 54.160.19.155
 , 
Today: Aug 12, 2020

HAK-PAR İstanbul'dan Meşaleli Newroz Kutlaması
AddThis Social Bookmark Button

HAK-PAR İstanbul İl Örgütü; Ortadoğu ve Asya halklarının, baharın müjdecisi, Kürt halkının ise özgürlük, adalet ve eşitliğin simgesi Newroz Bayramı’nı meşaleli basın açıklamasıyla kutladı. 1 Mart 2013 tarihinde Galatasaray Lisesi önünde yapılan basın açıklamasına; Hak-Par Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Celal Baykara, 1 Mart 2013 tarihinde Galatasaray Lisesi önünde yapılan basın

 

 

 

 

açıklamasına; Hak-Par Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Celal Baykara, parti meclisi üyeleri Azad Sağnıç, Mahmut Döğer, Mardin Ömerli İlçe Başkanı Hasan Akgül, il, ilçe yöneticileri ile partililer katıldı.

İl Başkanı Semra Arcan Gökçen tarafından okunan basın açıklamasını okurlarımızla paylaşıyoruz.

Özgür ve barışçı günler umuduyla

Newroz kutlu olsun!

 

Ülkemizin tüm onurlu insanlarına,

Bir kez daha, özgür ve barışçı günler umuduyla Newroz bayramını kutluyoruz.

 

Halkımızın özgür, barışçı ve insanca bir yaşam için mücadelesi yıllardır sürüp gelmekte. Kürt halkı bu uğurda büyük bedeller ödedi, hâlâ da ödemekte.

Bunca emeğin ve bedelin ardından ülkemizin bir parçası, Güney Kürdistan bugün artık özgürdür. Bağdat hükümeti ile bazı sorunlar ve sıkıntılar hâlâ yaşansa da, halkımız bu parçada artık işlerini kendi yönetiyor, ülkeyi onarıyor, dilini ve kültürünü yaşamın her alanında özgürce kullanıyor.

Diğer parçalarda ise halkımızın özgürlük mücadelesi devam etmekte.

Batı Kürdistan da şu sıralar önemli bir değişimin eşiğinde. Biz, Suriye’deki yıkıcı savaşın bir an önce son bulmasını, bu ülkede federal ve demokratik bir sistemin oluşmasını, Kürtlerin de kendi bölgelerinin yönetimini ellerine almasını diliyoruz. Bunun için bu parçadaki Kürt partileri arasında demokratik ilişkilere, uyuma ve birliğe gerek var.

 

Ülkemizin Kuzey parçasında da son dönemde devletle PKK arasında, silahların susmasına ve PKK’nin silah bırakmasına yönelik yeni bir süreç söz konusudur.

 

Biz HAK-PAR olarak bu süreci destekliyoruz. Daha fazla kan akmaması ve ülkemizin daha çok altüst olmaması için silahlar bir an önce susmalı. Kürt sorununa diyalog yoluyla, barışçı yöntemlerle çözüm bulunmalı. Bu da Kürt halkının tüm temel haklarını tanımakla olur.

 

Bize göre bu eşitlik temelinde federal bir yapılanmayla mümkündür. Barış, özgürlük ve demokrasi de ancak bu şekilde sağlanabilir.

 

Halkımızın Newroz Bayramını kutlarız.

 

21 Mart’ın bu kez barışçı bir dönemi başlatmasını, Kürt sorununun eşitlik temelinde çözümüne yol açmasını dileriz.

 

Özgürlük ve barış her halk gibi Kürt halkının da hakkıdır, ekmek ve su gibi.

 

HAK-PAR

 

Hak ve Özgürlükler Partisi

 

21 Mart 2013Bu Makele3504 Kez Okunmuştur
Last Updated on Tuesday, 30 April 2013 17:59