......
Türkçe (Türkiye)KürtçeEnglish

E-UYELİK SİSTEMİ

SEÇİM BİLDİRGESİ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün107
mod_vvisit_counterDün3710
mod_vvisit_counterBu Hafta14499
mod_vvisit_counterGeçen Hafta36292
mod_vvisit_counterBu Ay54316
mod_vvisit_counterGeçen Ay131828
mod_vvisit_counterTüm Zaman7127840

We have: 13 guests, 29 bots online
Senin IP no:: 54.160.19.155
 , 
Today: Aug 13, 2020

GORAN’dan HAK-PAR’a ziyaret
AddThis Social Bookmark Button

Goran (Değişim hareketi) lideri Noşirvan Mustafa’nın sözcüsü Hewlêr milletvekili Birzo Mecid ile partinin dışişleri temsilcisi Dr. Süleyman Caferd’en oluşan bir heyet 22.03.2013 tarihinde Diyarbakır’da HAK-PAR’a bir ziyarette bulundu. Goran heyetini HAK-PAR adına Genel Başkan Yardımcıları Bayram Bozyel, Hasan Dağtekin ile PM üyesi Ramazan Moray karşıladı.

 


 

Goran heyetini ağırlamaktan memnun olduklarını dile getiren Bayram Bozyel, Kürt halkının Türkiye, Irak ve Suriye’de içinden geçtiği süreçten söz ederek, savaş ve şiddete sona doğru gelindiğini ve önümüzdeki dönemde Kürt halkının Türkiye’de daha elverişli bir iklime kavuşabileceğini belirtti. Iraklı Kürtlerin Maliki yönetimi karşısında ulusal bir duruş sergilemeleri gerektiğini hatırlatan Bozyel, Suriye’de de suların durulacağını ve Kürtlerin özgürlüklerine kavuşacağı günlerin uzak olmadığını belirtti.

 

GORAN adına Birzo Mecit ise HAK-PAR’la yakın diyalog içinde olmaktan yana olduklarını ifade ettiği konuşmasında Türkiye’de yeni bir süreç başladığını ve bunun Kürtlerin lehine olduğunu dile getirdi. Irak’ta Kürtlerin Bağdat ile ilişkilerinde ortak bir stratejiye sahip olmalarını gerektiğinin altını çizdi.

Yaklaşık bir saat süren görüşme iki parti arasındaki ilişkilerin daha çok güçlendirilmesi temennisi ile son buldu.

Bu Makele3664 Kez Okunmuştur
Last Updated on Monday, 29 April 2013 22:40