......
Türkçe (Türkiye)KürtçeEnglish

E-UYELİK SİSTEMİ

SEÇİM BİLDİRGESİ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün584
mod_vvisit_counterDün2939
mod_vvisit_counterBu Hafta3523
mod_vvisit_counterGeçen Hafta32622
mod_vvisit_counterBu Ay164424
mod_vvisit_counterGeçen Ay177069
mod_vvisit_counterTüm Zaman6484644

We have: 47 guests, 8 bots online
Senin IP no:: 3.235.24.23
 , 
Today: Mar 30, 2020

Dostları Hrant Dink için yürüdü
AddThis Social Bookmark Button

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Hrant Dink, öldürülüşünün 7'nci yılında anıldı. Dink’in dostları ve sevenlerinden oluşan binlerce kişi, Taksim’den Agos Gazetesi’ne kadar yürüdü.

Dink'in ölümünün 7. yıldönümünde Taksim'de toplanan binlerce kişi, Agos Gazetesin’e doğru yürümeye başladı. Taksim Talimhanden başlayan yürüyüşe, Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) İstanbul İl Başkanı Semra Arcan Gökçen, İl sekreteri Veysi Tetik, İl Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Baki Aslanargun ile partililer, Sivil toplum kuruşları, siyasi parti temsilcileri, Hrant’ın gazeteci arkadaşları ve binlerce seveni katıldı.

Yürüyüşe Hrant Dink'in eşi Rakel Dink de Halaskargazi Caddesi'nde katıldı. "Hepimiz Hrant'ız, hepimiz Ermeniyiz" sloganları atan katılımcılar, Dink'i andı. Grup Ergenekon Caddesi girişine geldiğinde; "Ergenekon Caddesi" yazılı tabelanın üzerine "Hrant Dink Caddesi" yazılı tabelayı yerleştirerek, caddenin ismini değiştirdi.

Agos Gazetesi önünde saatler Hrant Dink’in öldürüldüğü, 15.00'i gösterdiğinde saygı duruşunda bulunuldu.

Törende, aile ve Hrant'ın arkadaşları adına konuşmayı Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya, Agos Gazetesi'nin balkonundan yaptı. Konuşmasına "Kardeşimiz Hrant” diyerek başlayan Kaya, "Bizler burada olanlar kardeşlerin ve arkadaşların tam 7 yıl önce senin ayakkabılarını giydik ve öyle basıyoruz yere. Senin muhteşem aklına soruyoruz şimdi adalet yere düştüğünde insanlık hangi pusula ile bulur yönünü. Yordunuz, kıydınız, kıydınız inkar ettiniz. Sizleri belleğimize kazımayı farz kıldınız. Bunları da ekledik tüm acıların tarihine. Bayramı zahir, kandili ışıksız, ocağı söndürülmüş günahsız insanların kuşlar gibi vurulduğu bir memleketteyiz. Hrant Dink'in anısı bizi ıssızlaştırsa da acısıyla bilgeleşecek aydınlık aklı ve gülüşüyle güçleneceğiz. Selam olsun halkların kardeşliğine” dedi.

Bu Makele4266 Kez Okunmuştur
Çarşamba, 26 Mart 2014 10:56 tarihinde güncellendi