......
Türkçe (Türkiye)KürtçeEnglish

E-UYELİK SİSTEMİ

SEÇİM BİLDİRGESİ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün2487
mod_vvisit_counterDün3104
mod_vvisit_counterBu Hafta35353
mod_vvisit_counterGeçen Hafta37165
mod_vvisit_counterBu Ay38878
mod_vvisit_counterGeçen Ay131828
mod_vvisit_counterTüm Zaman7112402

We have: 13 guests, 22 bots online
Senin IP no:: 18.204.55.168
 , 
Today: Aug 08, 2020

HAK-PAR Malatya İl Örgütü’nün açılışı yapıldı.
AddThis Social Bookmark Button

Başkanı Kemal Burkay, Malatya ilinin açılışını yapmak üzere 5 Mayıs günü, aralarında Genel Başkan yardımcısı Hasan Dağtekin, Parti Meclisi üyesi Ramazan Moray’ın da olduğu bir grup partili ile birlikte Diyarbakır’dan Malatya’ya geçti. Yolda Elazığ’dan, İl Başkanı Sıraceddin Sarı ve arkadaşları da kendilerine katıldılar. HAK-PAR Malatya İl Örgütü’nün açılışında il yönetiminin yanı sıra, Parti Meclisi üyesi Reşat Behçet Malatya'dan çok sayıda HAK-PAR dostları katıldılar.

 

Yerel basın toplantıya yakın ilgi gösterdi ve Anadolu Ajansı da toplantıyı başından sonuna izleyerek yansıttı. İl Başkanı Nurettin Kızıldağ partilileri ve konukları selamlayarak sözü Genel Başkan Kemal Burkay’a verdi. Burkay konuşmasında HAK-PAR’ın programına değindi.


Kürt sorunu, Alevi sorunu, kadın sorunu ve genel olarak demokratikleşmeyle ilgili olarak HAK-PAR’ın görüşlerini dile getirdi. Burkay partisinin başından beri barışçı siyasal yöntemlerden yana olduğunu, silahların susmasına yönelik son süreci bu nedenle desteklediğini, ama bunun tek başına çözüm olamayacağını anlattı ve çözümden ne beklediklerini dile getirdi., özet olarak şöyle dedi: “Çözüm Kürt halkının tüm temel haklarının tanınmasıyla mümkündür. Bu da devletin eşitlik temelinde yeniden yapılanmasıyla mümkündür ve bunun biçimi federasyondur.

Kürtçe eğitim dili, aynı zamanda Türkçenin yanı sıra resmi dil olmalıdır. Yeni anayasa buna zemin olacak şekilde formüle edilmelidir.” Burkay daha sonra partililerle ve konuklarla sohbet etti. Ardından Malatya’nın yerel televizyonu olan Güneş TV’de, Zekeriya Köseoğlu’nun yönettiği programa katıldı ve bir saati aşkın süreyle son sürece ve çözüme ilişkin olarak partisinin görüşlerini dile getirdi.


HAK-PAR Haber Merkezi
5 Mayıs 2013

Bu Makele4446 Kez Okunmuştur
Last Updated on Monday, 30 September 2013 13:20