......
Türkçe (Türkiye)KürtçeEnglish

E-UYELİK SİSTEMİ

SEÇİM BİLDİRGESİ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün1880
mod_vvisit_counterDün2785
mod_vvisit_counterBu Hafta11133
mod_vvisit_counterGeçen Hafta32859
mod_vvisit_counterBu Ay77645
mod_vvisit_counterGeçen Ay65480
mod_vvisit_counterTüm Zaman7473247

We have: 38 guests, 7 bots online
Senin IP no:: 3.239.51.78
 , 
Today: Jan 20, 2021

BURKAY HAK-PAR BATMAN İL TEŞKİLATI’NIN AÇILIŞI’NA KATILDI
AddThis Social Bookmark Button

4 Mayıs 2013 pazar günü partinin açılışını yapmak ve partililerle buluşmak üzere HAK-PAR Genel Başkanı Kemal Burkay, aralarında Genel Başkan Yardımcısı Hasan Dağtekin, Derviş Korkmaz, PM üyesi Ramazan Moray ve Diyarbakır İl Başkanı Vasıf Kahraman’ın da bulunduğu bir gurup Partili ile birlikte Batman’a geldi. Burkay ve arkadaşları kent girişinde İl Başkanı Salih Doğantay ile diğer yönetici ve partililer tarafından karşılandılar ve kente uzun bir konvoy halinde girildi.

Açılış, Parti bayraklarıyla süslenmiş il binasında Kürtçe Türkü ve marşlar eşliğinde yapıldı. Açılışa Batmanlıların ve yerel medyanın yoğun bir ilgi gösterdikleri görüldü. Batman Ziraat odası Başkanı Nizamettin Aydiş ve yönetim kurulu üyeleri, Batman MÜSİAD adına Yönetim Kurulu Üyesi Nejat Celbek, Batman Yezidi Derneği Temsilcisi ve Ehmedê Xani Dernedi temsilcisinin yanı sıra, aralarında M. Emin Dicle, Eşref Tarhan, İhsan Doğantay’ın da bulunduğu birçok kanaat önderi açılışta bulundular ve tebriklerini ilettiler. Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ise çiçek göndermişti.


Genel Başkan Burkay yaptığı Kürtçe konuşmada partilileri ve konukları selamladı, yeni yönetimi kutladı ve kendilerine başarılar diledi. Burkay daha sonra HAK-PAR’la ilgili olarak bilgi verdi, HAK-PAR’ın programında federal çözüme yer veren tek parti olduğunu, Kürt sorununun eşitlik temelinde çözümünün yanı sıra, Avrupa standartlarında bir demokrasi için mücadele ettiğini söyledi. Burkay konuşmasını son süreçle ilgili olarak sürdürdü ve çözüm konusundaki taleplerini dile getirdi. Daha sonra partililerle ve konuklarla sohbet edildi.

Bu Makele5715 Kez Okunmuştur
Last Updated on Monday, 30 September 2013 13:20