......
Türkçe (Türkiye)KürtçeEnglish

E-UYELİK SİSTEMİ

SEÇİM BİLDİRGESİ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün770
mod_vvisit_counterDün7177
mod_vvisit_counterBu Hafta15245
mod_vvisit_counterGeçen Hafta31414
mod_vvisit_counterBu Ay59548
mod_vvisit_counterGeçen Ay109305
mod_vvisit_counterTüm Zaman7001244

We have: 41 guests, 3 bots online
Senin IP no:: 34.239.167.74
 , 
Today: Tem 14, 2020

İnsani Değerler Derneği HAK-PAR’ı ziyaret etti.
AddThis Social Bookmark Button

İnsani Değerler Derneği Genel Başkanı Mehmet Bozdemir başkanlığındaki beş kişilik heyet 18 Nisan günü Ankara’da HAK-PAR genel merkezini ziyaret etti. Genel Başkan Kemal Burkay ve ve arkadaşları tarafından karşılanan heyet adına Genel Başkan M. Bozdemir bilgi verdi, Derneklerinin 2009 yılında kurulduğunu, Genel Merkezi’nin Ankara’da olduğunu ve birçok kentte şubeleri olduğunu söyledi.


Ayrıca “Demokrasi’de Birlik Vakfı” adında ve 1993 yılından beri faaliyet gösteren bir vakıflarının bulunduğunu; hem derneğin hem de vakfın toplumsal uzlaşmaya, barışa ve demokrasiye katkıda bulunmak için kurulmuş sivil toplum kuruluşları olduğunu söyledi.


Burkay, ziyaret nedeniyle heyete teşekkür etti, görüşmeden memnun olduklarını, ilişkilerinin devam etmesini istediklerini belirtti ve şöyle dedi: “Öyle bir dönemde yaşıyoruz ki bilim ve teknik hızla gelişiyor, ama insani değerlerin aynı hızla gelişip güçlendiğinden söz edemeyiz. Dünyamız bütünüyle barışa ulaşmadıkça, tüm insanlar insan hak ve özgürlüklerinden tam olarak yararlanmadıkça uygarlığın bir ayağı sakat kalacaktır. Sivil toplum kuruluşlarının gerçek değeri barış, demokrasi ve insan hakları için gösterdikleri çabalarla ölçülür.”


Burkay daha sonra HAK-PAR’ın silahları susturmaya yönelik yeni sürece destek verdiğini söyledi ve barışçı bir ortamda hak ve özgürlükler ve ileri bir demokrasi için mücadelenin barışçı ve siyasal yöntemlerle devam edeceğini söyledi. Bozdemir ve arkadaşları ise medyada Burkay’ın yazı ve konuşmalarını ilgi ile izlediklerini ve barışçı tutumuna büyük değer verdiklerini söylediler. Dostça geçen sohbetin ve karşılıklı bilgilendirmenin ardından toplantı tekrar buluşma dileğiyle sona erdi.


HAK-PAR Haber Merkezi
18 Nisan 2013

Bu Makele4666 Kez Okunmuştur
Pazartesi, 01 Temmuz 2013 12:35 tarihinde güncellendi