......
Türkçe (Türkiye)KürtçeEnglish

E-UYELİK SİSTEMİ

SEÇİM BİLDİRGESİ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün2965
mod_vvisit_counterDün5139
mod_vvisit_counterBu Hafta15372
mod_vvisit_counterGeçen Hafta32622
mod_vvisit_counterBu Ay2965
mod_vvisit_counterGeçen Ay173308
mod_vvisit_counterTüm Zaman6496493

We have: 49 guests, 13 bots online
Senin IP no:: 3.235.77.252
 , 
Today: Nis 01, 2020

HAK-PAR URFA İL ÖRGÜTÜ ROBOSKİ KATLİAMINI ANDI
AddThis Social Bookmark Button

altHak ve Özgürlükler Partisi Urfa il örgütü geçen yıl gerçekleşen Roboski katliamının yıl dönümünde basın açıklaması yaparak saldırıyı kınadı.

Basın açıklamasına parti üyeleri ve basın mensupları katıldı ve açıklamayı Merkezi Gençlik Komisyonu üyesi Yunus EKMEN okudu.
 

Yapılan basın açıklamasında Yunus EKMEN; geçen yıl gerçekleşen ve 34 masum köylünün vahşice katledilmesi olayının yüzyıllar boyunca Kürtlerin başına gelmiş onlarca olaydan biri olduğunu ve bu olayın yanlış anlamadan kaynaklandığının doğruyu yansıtmadığını, bile bile böyle bir katliamın gerçekleştirildiği vurguladı.
 

EKMEN konuşmasının devamında katliamın üzerinden bir yıl geçmesine rağmen sorumluların hala bulunamaması ve devletin bu konuda pasif kalışını belirterek adım atılması için sivil toplum kuruluşlarının ve basın mensuplarının üzerine büyük sorumluluklar düştüğünü belirterek, katliamın sorumluların yargılanması gerektiğini vurguladı. Konuşmasının sonunda katliamda yaşamını yitirenlerin ailelerinin acılarını paylaştıklarını belirtti.

Bu Makele4597 Kez Okunmuştur