......
Türkçe (Türkiye)KürtçeEnglish

E-UYELİK SİSTEMİ

SEÇİM BİLDİRGESİ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün2448
mod_vvisit_counterDün4455
mod_vvisit_counterBu Hafta6903
mod_vvisit_counterGeçen Hafta36541
mod_vvisit_counterBu Ay49896
mod_vvisit_counterGeçen Ay162898
mod_vvisit_counterTüm Zaman3599031

We have: 69 guests, 4 bots online
Senin IP no:: 52.91.90.122
 , 
Today: Ara 10, 2018

Habur Sınır Kapısı’nı kapatma girişimi bir bütün olarak Kürtleri cezalandırmaya yöneliktir. PROTESTO EDİYORUZ PDF Yazdır E-posta
Salı, 17 Ekim 2017 16:33
AddThis Social Bookmark Button
Habur Sınır Kapısı’nı kapatma girişimi bir bütün olarak Kürtleri cezalandırmaya yöneliktir. PROTESTO EDİYORUZ

Habur Sınır Kapısı’nı kapatma girişimi bir bütün olarak Kürtleri cezalandırmaya yöneliktir

PROTESTO EDİYORUZ

Kürdistan Federe Bölgesi’nin bağımsızlık referandumu yapmasını hazmedemeyen Irak Merkezi Hükümeti, İran’ın beslediği terör şebekesi Haşdi Şabi örgütü ile kol kola girerek Kürdistan’a saldırırken Türkiye de boş durmuyor. Habur sınırını baypas etmeyi, Ovaköy Sınır Kapısı"nı açarak Kürdistan Federe Bölgesi’ni ekonomik olarak çökertmeyi planlıyor.

Habur Sınır Kapısı’nı kapatma girişimi hem bölge insanını ekmeğinden etmeye, ticari hayatı çökertmeye, hem de bir bütün olarak Kürtleri cezalandırmaya yöneliktir.

Bu politikalarla, bölgede gücünü ve etkisini pekiştirmeye çabalayan İran’ın güdümünde olan Merkezi Irak Hükümetiyle, vahşette İŞİD ile yarışan terör örgütü Haşdi Şabi ile müttefik olmayı seçen Türkiye hem ekonomik olarak zarar görecek, bölgeden dışlanacak hem de Kürtleri kaybedecektir.

Kürdistan’ın bir parçası olan Kerkük’ü Kürtler yönetince orası “Türkmen kentidir” diye savaş pozisyonuna geçerek sahiplenenlerin, kenti Araplar ve Haşdi Şabi teröristleri ele geçirince bayram etmeleri Kürt karşıtlığının dışa vurumudur.

Bugün Kürtlerin yanında olmayanlar, İran’ın güdümündeki Irak Merkezi Hükümeti ve terör örgütleriyle müttefikliği seçenler “yarını” da hesap etmelidirler.

HAK-PAR olarak Türkiye’yi Kürt karşıtlığı üzerinden yürüttüğü politikalarını gözden geçirmeye, aklıselim davranarak kendi sınırları içinde bulunan 25 milyon Kürdün de hassasiyetlerini gözeterek, Kürdistan Federe Bölgesi’ne karşı düşmanca tutumdan vazgeçmeye çağırıyoruz.

17.10 2017

HAK-PAR Basın Bürosu

Bu Makele639 Kez Okunmuştur