......
Türkçe (Türkiye)KürtçeEnglish

E-UYELİK SİSTEMİ

SEÇİM BİLDİRGESİ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün797
mod_vvisit_counterDün8236
mod_vvisit_counterBu Hafta9033
mod_vvisit_counterGeçen Hafta46450
mod_vvisit_counterBu Ay116214
mod_vvisit_counterGeçen Ay201576
mod_vvisit_counterTüm Zaman2494169

We have: 218 guests online
Senin IP no:: 54.81.105.205
 , 
Today: Haz 18, 2018

HAK-PAR Adana; HALEPÇE KATLİAMINI UNUTMADIK. UNUTMAYACAĞIZ…
AddThis Social Bookmark Button

HAK-PAR Adana;

HALEPÇE KATLİAMINI UNUTMADIK.

UNUTMAYACAĞIZ…

HAK-PAR Adana İl başkanı Süleyman Kart Halepçe Katliamı dolayısıyla bir açıklama yaptı.

   Halepçe katliamının 29.yıldönümü dolayısıyla Adana il örgütünde yapılan açıklamada Süleyman Kart “Saddam Hüseyin başkanlığında Irak devletinin Kürtlere uyguladığı soykırımı bir kez daha lanetliyor ve Halepçe’de yaşamını yitirenleri saygıyla anıyoruz” dedi.

Süleyman KART açıklamasında özetle şu görüşleri dile getirdi; Halepçe katliamının üzerinden 29 yıl geçti. Bu katliamı gerçekleştiren Saddam ve BAAS yöneticileri insanlığın vicdanında mahkum oldular.

Hak ettikleri cezalarını da buldular.

Şimdi o katliamları, Enfal harekatlarını düzenleyen BAAS rejimi yok. Kürt halkı ise kendi toprakları üzerinde özgür.

Ulusal kurumlarını inşa ediyor ve bağımsızlık yolunda ilerliyor.

Ancak, Kürt halkının özgürlük yolunda ilerleyişini, meşru haklarını elde etmesini hazmedemeyen sömürgeci barbar anlayış çok köklü. Tümden ortadan kalkmış, kökü kazınmış değil. Kürt düşmanlığı hala hem Irak’ta hem komşu devletlerdeki rejimlerin siyasetlerini belirleyen birinci öncelik.

Hala bu sömürgeci rejimlere silah desteği sunan, kimyasal silahlar, kitle imha silahları sunan büyük emperyalist güçler kendi çıkarları için ülkemizin kan gölüne dönmesine, yakılıp yıkılmasına karşı sessiz. Zaman zaman dengeler değişse, karşı karşıya gelseler de çıkarları gereği kısa sürede bu zalim rejimlerle kol kola girmekten çekinmemektedirler.

Kürtler bu durumu unutmadan tarihin 100 yılda bir yarattığı imkanlardan yararlanarak Güney Kürdistan’ın bağımsızlık yolunda ilerleyişini desteklemeli, içte birliklerini sağlamalıdırlar.

Halepçe’de olduğu gibi katliamdan katliama sürüklenen halkımızın sigortası ancak kendi kaderini kendi eline alması, ulusal kurumlaşmasını güçlendirmesi ve bağımsız devlet olarak dünya siyaset sahnesinde yerini almasıyla mümkün olacaktır…

Katliamlarda yaşamını yitirenlere saygı bunu gerektirir.

HAK-PAR olarak Halepçe katliamında yaşamını yitirenleri saygıyla anıyor, bu soykırımda rol alan, sorumluluğu olanları lanetliyoruz. 16 Mart 2017

HAKPAR

ADANA İL BAŞKANI

SÜLEYMAN KART

 

Bu Makele1580 Kez Okunmuştur