......
Türkçe (Türkiye)KürtçeEnglish

E-UYELİK SİSTEMİ

SEÇİM BİLDİRGESİ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün266
mod_vvisit_counterDün7083
mod_vvisit_counterBu Hafta266
mod_vvisit_counterGeçen Hafta48760
mod_vvisit_counterBu Ay106173
mod_vvisit_counterGeçen Ay159131
mod_vvisit_counterTüm Zaman3814439

We have: 73 guests, 11 bots online
Senin IP no:: 54.83.93.85
 , 
Today: Oca 20, 2019

ACI, KÜRT HALKININ ALIN YAZISI MI? PDF Yazdır E-posta
Yazar Mehmet Baki Arslanargun   
Pazar, 21 Ağustos 2016 07:49
AddThis Social Bookmark Button

ACI, KÜRT HALKININ ALIN YAZISI MI?

Kürt halkına düşünme, sorgu sual etme fırsatı verilmeden, çaresizce Çocuğundan, köyünden evinden arazisinden oldu. Çağdan yaşamdan koparıldı daha da yoksullaştırıldı. Taraflar Savaş ve şehitlerin ölümsüzlüğü üzerinden demagojilerle halkın hiçbir şeyi anlamasına fırsat vermeden onu kör bir taraf haline getirdi.

Onun adına hep birileri düşündü karar verdi ama çıkardığı fatura ise canını ve malını almak oldu.

Peki, bu halka bunca bedel ödetirken istenen çözümün getirisi böyle acı bir bilanço mu olmalıydı, bir yerde yanlışlık yok mu dostlar?

Birçok güç Kürtleri önce kendi içinde parçalamak yönetemez duruma getirmek, ilkesiz, hedefsiz bırakmak ve bu sayede onun meşru olan hak talebini de ortadan kaldırmayı amaç etmiştir. Nitekim Sömürgeci güçlerin besleyip büyüttüğü bir yan versiyon da IŞID’tir.

Gaziantep’te dün gece bir düğün ortasında patlatılan bomba bunca Kürt insanını canından etti. Bir düğünün topluma ne zararı olabilirdi?

 

Bu katliam, diğer karanlık odaklarca yapılma ihtimali olsa da emareler IŞID’i göstermektedir. Kürtlerin başına bela edilerek, birilerinin besleyip büyüttüğü bu ve bezer cinayet şebekelerinin hiçbir seçim yapmadan ülkeyi kasaplar vadisine çevirmesi neyle izahı yapılabilir, insanlığın neresine sığdırılabilir?Egemenler, Kürtler adına bilerek çözüm karmaşası yaratırken ne yazık ki içimizdeki güçler de buna çanak tutmuş durumdalar, Kürtler arası ihtilafların olması ve kendi celladından çok birbirlerine diş biliyor olması da tesadüfi değildir.

Adaletle, Hukukla ve eşit Halk olma yolunda Kürt halkına bir gelecek vaat ediyorsak, talebimizde net olmak zorundayız ve ilk önce tek bir sesle hep bir ağızdan “kan akmasın” diyelim. Bunun için sorumluluk ve vicdanlı düşünen insanlar olarak gönüllülükle görev almalıyız. Aksi takdirde IŞID ve benzer canavarların daha da güçlenmesine ve palazlanmasına olanak sağlamış oluruz.


YAZIK!

İçimizden ve dışımızdaki güçler sanki Kürt kanını dökmeye yemin etmiş gibi. BESE! YETER!
21-8-2016

HAK-PAR Parti meclisi üyesi
Mehmet Baki Arsllanargun

Bu Makele43404 Kez Okunmuştur
Çarşamba, 12 Temmuz 2017 07:37 tarihinde güncellendi