......
Türkçe (Türkiye)KürtçeEnglish

E-UYELİK SİSTEMİ

SEÇİM BİLDİRGESİ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün3652
mod_vvisit_counterDün6321
mod_vvisit_counterBu Hafta30608
mod_vvisit_counterGeçen Hafta25046
mod_vvisit_counterBu Ay65567
mod_vvisit_counterGeçen Ay146618
mod_vvisit_counterTüm Zaman5072279

We have: 93 guests, 22 bots online
Senin IP no:: 34.239.175.196
 , 
Today: Aug 17, 2019

HAK-PAR Diyarbakır il örgütü dayanışma gecesi düzenledi
AddThis Social Bookmark Button
2019-02-10 22:59

HAK-PAR Diyarbakır il örgütü 17. Kuruluş yıldönümünde bir dayanışma gecesi düzenledi

HAK-PAR Genel Başkanı Refik Karakoç, Özgürlük Yolu Vakfı Genel Başkanı siyasetçi yazar Kemal Burkay, siyasetçi İbrahim Güçlü, Muş merkeze bağlı Konukbekler Beldesi Belediye Başkan"ı Mahmut Subaşı ve birçok konuğun katıldığı, yoğun bir ilginin olduğu dayanışma gecesi coşkulu geçti.

Gecede konuklara bir konuşma yapan Refik Karakoç, kısaca partinin tarihçesini anlattıktan sonra, ‘’Kürt sorunun çözümü, kendi kaderini tayin hakkı ilkesiyle, eşitlik temelinde federasyonla mümkün olabileceğini’’ belirtti.

Genel Başkan Refik Karakoç’un konuşmasından sonra, HAK-PAR Diyarbakır İl Başkanı Berrin Eren, “HAK-PAR Kürtlerin geleceğine dair ortaya koyduğu eşitlik temelinde Federasyon çözüm formülü her geçen gün daha fazla benimsenmektedir. HAK-PAR"ın daha hızlı örgütlenerek güçlü bir şekilde bu çözüm önerilerini hayata geçirmek hepimizin ortak çabasıyle mümkündür.” dayanışma gecesine katılanları selamladı.

Geceye aralarında, Fettah Timar, HAK-PAR Fransa Komitesi "nden M.Ali Akagündüz, HAK-PAR İngiltere Komitesi "nden Serdar Yalçın, HAK-PAR İsviçre "den Cemal Cambay, İsveç HAK-PAR’la Dayanışma Komitesinden Haluk Öztürk, HAK-PAR Hollanda Komitesi "nden Turan Şevket, KOMKAR Berlin "den Dr. Şükrü Güler, KOMKAR Svêd, KOMKAR Münih "den Narin Doğan, KOMKAR Hollanda "dan Ali Kaya, KOMKAR İngiltere "den Nazım Yarar "ın bulunduğu birçok kişi ve kuruluş daynışma mesajları gönderdi.

Dayanışma gecesi daha sonran sunulan müzik programıyla coşkuyla devam etti.

Bu Makele339 Kez Okunmuştur