23 C
Diyarbakır
Pazartesi, Mayıs 16, 2022

Artık ileriye bakmak, hedeflerimize odaklanmak gerek

Yaklaşık okuma süresi: < 1 dakika

Hak-Par Genel başkanı Fehmi Demir,

“Artık ileriye bakmak, hedeflerimize odaklanmak gerek.”

Hak-Par Genel başkanı Fehmi Demir, Adana İl Örgütü’nde partililerle buluştu.

Suruç ziyareti sonrası kimi il örgütlerini de ziyaret ederek partililerle sohbet toplantıları yapmayı hedefleyen Genel Başkan Fehmi Demir, 13 Kasım Perşembe günü saat 17.00 de Adana İl örgütüne geldi.

Batı Kürdistan’da ve özellikle Kobani’de meydana gelen gelişmeleri, Suruç ziyareti dolayısıyla ENKS temsilcileriyle yaptığı görüşmeleri, IŞID saldırıları sonrası Batı Kürdistan’dan kentlerini terk ederek Kuzey Kürdistan’a sığınan Kürtlerin dramını özetleyen Fehmi Demir “ Umarım Kürtler, Kürt siyasetçiler bu süreci iyi okur. Tüm acıları ve yanlış politikaları geride bırakarak Duhok mutabakatı çerçevesinde kenetlenir ve geleceklerini demokrasi ve barışçıl zeminde yeniden inşa ederler” dedi.

 

HAK-PAR 6.Kongresini de değerlendiren Fehmi Demir; “Partimizin 12 yıllık bir geçmişi olsa da, kadrolarımızın siyasi geçmişleri düşünüldüğünde çok daha köklü demokratik bir geleneğe sahibiz.

Biz, Kongre öncesi çeşitli parti mekanizmaları içinde, parti teşkilatlarında, organlarda sorunlarımızı, geleceğe yönelik politikalarımızı tartışıyor ve Kongremizi de bu tartışmalarımızı sonuçlandırdığımız, kararlara dönüştürdüğümüz birer demokrasi şöleni haline getiriyoruz.

6. Kongremizi de demokratik bir olgunluk içinde gerçekleştirdik. Yeni yönetimimizi belirledik. Artık ileriye bakmak, hedeflerimize odaklanmak gerek.”dedi.

Önümüzdeki seçimlere parti olarak girmeyi hedeflediklerini ve her il örgütünün şimdiden hazırlanması gerektiğini belirten Fehmi Demir “Parti olarak kenetlenmek ve parti politikalarını kitlelerle buluşturmak için daha çok çalışmalıyız.”dedi.

Fehmi Demir toplantının ardından Mersin’e hareket etti.

13.11.2014

İlgili İçerikler

Son Eklenenler

Pazartesi, Mayıs 16, 2022