GÜNCEL

HAK-PAR Adıyaman il’i Kongresini gerçekleştirdi


HAK-PAR Adıyaman il’i Kongresini gerçekleştirdi

28.01.2017 Tarihinde Hak ve özgürlükler Partisi (HAK-PAR) Adıyaman İl Kongresi sıcak ve coşkulu bir havada geçti. İl örgütünün kongresine katılan tüm il örgütü yönetici ve üyelerin yanı sıra HAK-PAR taraftarı ve dostlarının gösterdiği yoğun ilgi dikkati çekti.

Kongre açılışını yapan HAK-PAR Adıyaman İl başkanı Mustafa Ertürk kısa ve anlamlı bir konuşma yaptı: “Ne olursa olsun barış ve demokrasi mücadelesinde partimizin varlığını ve ilkelerini siyaseten büyütmeye ve yükseltmeye kararlıyız. Herkesin kendi toplumsal kültürüyle, ana diliyle, farklı dinsel inançlarıyla barış içinde bir arada yaşaması mümkündür. HAK-PAR böyle bir toplum, böyle demokratik bir düzenden yanadır. HAK-PAR ilke ve düşünceleriyle evrensel değerlere en çok yakın olan ve savunan bir partidir; HAKPAR’ın farkı bu. Kürt ve Türk halkının ve bu ülkede yaşayan diğer halkların huzur ve güven içinde, bir arada kardeşçe yaşamasını istiyoruz. Bizim bu mücadelede kullanacağımız yöntem ve araçlar bellidir: İnsana karşı şiddeti, zor ve yıkım yöntemini kullananların izlediği siyaseti reddediyoruz. Toplumsal haklarımızı barışçık ve demokratik yöntemlerle elde edebiliriz. Yeter ki, birilerinin hazırladığı oyunlara gelmeyelim. Dilimiz, kültürümüz, ulusal kimliğimiz; bizim varoluşumuz demektir. Sermayemiz ise, ana dilimiz; kaynağımız halktır.”

Divanı yönetmek üzere verilen önergeyle Divan başkanlığına İbrahim Güçlü, divan üyeliklerine Paşa Akdoğan ve Ahmed Kaymak seçildi.

Kongre adına söz alan divan başkanı İbrahim Güçlü ” Şiddet ve terörle haklar elde edilemez. Bu yöntemler toplumu daha kötü bir sürece, felakete sürükler. Halkı, gençleri ve toplumu bu yolla hiç kimse özgürleştiremez.HAK-PAR’ın kurucusu ve çeşitli kademelerinde görev alan biri olarak, halkın bu gerçeği görmesi için çok çaba sarf ettik, edeceğiz .” dedi ve sözü

kongrede bulunan HAK-PAR Genel Başkanı Refik Karakoç’a verdi.

Gnl. Bşk’ımız sayın Refik Karakoç; kongreyi hazırlayan il başkanı ve yöneticileri kutladıktan sonra kongreyi, üye ve taraftarları, misafir ve basından izleyenleri selamladı. Karakoç şöyle dedi:” HAK-PAR yoğun destek ve ilginiz sayesinde, değerli çalışmaların sayesinde, giderek güç kazanan bir parti olmaya başlıyor. Bundan dolayı mutluyuz… Anladık ki halkımız HAK-PAR ile diğer partiler arasındaki farkı çok daha iyi görmeye başlıyor. İnsani ve demokratik hakların elde edilmesi konusunda HAK-PAR’ın sahip olduğu görüşler ve ortaya koyduğu çözüm önerileri gerçekçidir. Halkın HAK-PAR’a yoğun ilgi göstermesi bu gerçekçi ve cesur anlayışından kaynaklanıyor. Daha çok işler yapacağız ve hep birlikte özgürlüğün tadını çıkartacağız, güzel günler yaşayacağız. Tekrar ediyorum: Şiddetin sona ermesi, barış ve huzurun anahtarı HAK-PAR’dır.Bu ülkede Kürdler var; bu realitenin resmileşmesi, Anayasa güvencesi altına alınmalıdır. HAK-PAR bunun mücadelesini veriyor, verecektir.Herkesin barış içinde, eşit haklara sahip, yan yana yaşaması mümkündür. Bu da Türkiye’de federal bir sistemle gerçekleşir. Bu birlikte başarılabilir. Hiç bir siyasi makamın, kişini veya örgütün bu çözümü tıkamaya hakkı yoktur. Buna asla sessiz kalmayacağız.” dedikten sonra tekrar kongreyi hazırlayan il yönetici ve üyelerine teşekkür ederek konuşmasına son verdi.

Ardından üye ve yöneticiler söz alıp temennilerde bulundular. Gençlerin söz alması ve kongreye gösterdikleri ilgi kongrede dikkati çeken bir görünümdü.

Adıyaman İl Örgütü Yönetim kuruluna seçilenler:

1- Mustafa Ertürk (Yönetim Kurulu Başkanı)

2-Bekir Narman

3-Habeş Göçer

4-Mustafa Narman

5-Ramazan Göçer

6-Servet Ertürk

7-Ali Tetik

Disiplin Kuruluna seçilenler

1- Haşim Tunç (Başkan)

2-Mahmut Tamer

3-Nurullah Yıldırım

Hak ve Özgürlükler Partisi
HAK-PAR Basın Bürosu

About Post Author