GÜNCEL

HAK-PAR’LI KADINLAR TOPLANDI

Hak ve Özgürlükler Partisi / HAK-PAR Merkezi Kadın Komisyonu 26 Şubat 2022 günü zoom üzerinden bir araya geldi. HAK-PAR’lı 15 kadının katılımıyla gerçekleşen toplantıda 8 Mart etkinlikleri ve büyük kongreye hazırlık süreçleri değerlendirildi.

Son günlerde yaşanan kadın cinayetlerinin vahim boyutlarını değerlendiren kadınlar; artık kadınların kamuya açık ortamlarda, diri diri yakmadan tutun da, elinde kılıçla önüne gelen kadını kılıçla katleden, kadına çalıştığı işyerinde baltayla saldırarak parçalama girişimlerine kadar yaşananların korkunç boyutlara ulaştığını, bu konuda yönetim erkinin kadın aleyhine vurdum duymaz tavrının ve kullandıkları şiddet ve ötekileştirici dilin kadın ölümlerinin bu boyutlara taşınmasında etkili olduğunu dile getirdiler.

Toplantıda kadınlar, 8 Mart etkinliklerinin bütün bunlara bir tavır olarak güçlendirilmesi gerektiği ve her ildeki kadın arkadaşların olanak ve şartları çerçevesinde bulundukları yerlerde 8 Mart etkinliklerini örgütlemeleri önerisini kabul ettiler.

Yine 6 Mart Pazar günü 8 Mart konulu online toplantıda bir araya gelmeye;

8 Mart günü Hamburg KOMKAR’lı kadınların online yapacağı 8 Mart etkinliğine katılmaya;

Kongre sürecinin de önümüzdeki toplantıda değerlendirilmesine karar verildi.
Yurtdışı ve yurtiçinden çeşitli illerden kadınların ortak amaçlar için bir arada olmasının, kendilerine her zaman mücadele için güç ve moral verdiğini ifade eden kadınlar, önümüzdeki toplantıları güçlendirme kararı aldılar.

HAK-PAR BASIN BÜROSU

About Post Author