GÜNCEL

ESKİ GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN FEHMİ DEMİR MEZARI BAŞINDA ANILDI !

ESKİ GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN FEHMİ DEMİR MEZARI BAŞINDA ANILDI !

Altı yıl önce,25 Ekim 2021 günü elim bir trafik kazasında yaşamını yitiren eski genel başkanımız Fehmi Demir için 25.10.2021 Günü Konya’nın Cihanbeyli ilçesine bağlı Yeniceoba köyündeki mezarı başında bir anma töreni gerçekleştirildi. Anmaya Genel Başkan A.Latif Epözdemir,Gnl.Bşk.Yrd. Osman Sarıtaş, P.M. Üyesi Müzafer Küçükköse,MDK üyesi Hasan Şeşeoğulları ve bir gurup partili katıldı.
Ölümünün 6 . yılında anılan partimizin eski genel başkanı sayın Fehmi Demir anısına bir dizi konuşmalar yapılarak mezarına karanfil bırakıldı.

Sayın genel başkanımız A.Latif Epözdemir Kürtçe yaptığı  konuşmasında  “Fehmi arkadaşımız bizim için çok büyük ve acı bir kayıptır. Başta ailesi olmak üzere tüm partili arkadaşlara tekrar baş sağlığı dilerim. Son 2-3 Yıllık dönemde ve  yaşanan pandemi  salgından dolayı partimizin çok önemli  bazı kadroları aynı zamanda parti yöneticisi arkadaşlarımız maalesef  hayatlarını kaybettiler. Başta İhsan Durak olmak Turan Marangoz, M.Ali Akagündüz Tayyar Öztürk,Süleyman Erdem, ve Yaşar Kilerci  arkadaşlar aramızdan ayrıldılar.  Tüm bu mücadeleci partili yoldaşlarımızı saygı ve sevgi ile yad ediyorum hepsinin ruhları şad olsun.Fehmi arkadaş çok emekdar ve fedakar bir insandı. Mücadeleci yapısı ile örnek bir  kişilikti. Cesareti ve   yiğitliğini bilmeyenimiz yoktur.  Maalesef özgür ve demokratik bir ülke özlemi ile aramızdan ayrıldı.Bu uğurda verilen mücadeleyi tamamlamaya ömrü yetmedi. Fehmi arkadaş Kürd ve Kürdistani yönüyle de gerçek bir dava insanıydı. Kardeşi Yılmaz ve kendisinin örnek mücadelesini bizler ve Kürd milleti asla  unutmayacaktır. Gelecek nesillere aktarılması için de bu çok önemlidir” dedi.
Daha sonra şair Cigerxwin’den bir şiirle  söze başlayan Hasan Şeşeoğulları da konuşmasında:” Fehmi ve kardeşi Yılmaz’ın  aramızdan ayrılması hepimizi derinden yaralamıştır, mücadeleleri ve fedekarlıkları asla unutulmayacaktır.Fehmi ile Yılmazı Yenicoba da kaldığım 8 yıllık öğretmenlik döneminde tanıdım. Bu harika insanlar sırayla bizi bıraktılar mekanları aydınlık olsun.” diyerek her kese tekrar baş sağlığı diledi.

Ayrıca genel başkan yardımcısı Osman Kevrezer de kısa bir konuşma yaparak üzüntülerini ve mücadeleye bağlılıklarını dile getirdi.
Anma etkinliğinin ardından Cihanbeyli parti bürosunda örgütlenme ve kongreler ile ilgili görüşmeler yapıldı. Saat 16:30 biten programın ardından genel başkan parti merkezine Ankara’ya geçti.

HAKPAR BASIN BÜROSU

About Post Author