GÜNCEL

YALOVA MERKEZ İLÇE 1.OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

YALOVA MERKEZ İLÇE 1.OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

Hak ve Özgürlükler Partisi / HAK-PAR Yalova İli Merkez İlçesi 1. Olağan Genel Kurulu 19 Nisan 2021 günü pandemi nedeni ile çoğunluk sağlanamadığı için 20 Nisan 2021 günü saat 14.00’te, çoğunluk şartı aranmadan Yalova Devlet Hastanesi Bahçe Cafe Salonu’nda aşağıdaki gündem ile toplanmıştır.

Kongre, gündemin okunup oylanarak kabul edilmesi ile açıldı. Ardından saygı duruşu yapıldı ve kongre divan başkanı ile yedek üyelerin seçimi ile devam etti. Buna göre kongre divan Başkanlığına Çınarcık İlçe Başkanı Kadri Güngör, divan üyeliklerine de Sultan Erdoğan ve Zulfi Erol seçildi.

Merkez ilçe kongresine Genel Başkan Latif Epözdemir ile Bursa bölgesinden PM üyesi Ramazan Tosun da katıldı. Genel Başkan kısa bir konuşma yaparak şunları söyledi:  “Türkiye yeni yüzyılda yeni gelişmelere hazırlıklı olmalıdır. Eski tarz siyaset artık itibar görmemektedir. Kürd sorununun adil ve demokratik çözümünü kabul etmekten başka bir seçenek yoktur. Türkiye Kürdlere bir siyasal statü tanımak zorunda. Kürdler ya özerk-demokratik bir biçimde ya federal demokratik bir sistemde Türklerle birlikte hak eşitliği temelinde gönüllülük temelinde Türklerle birlikte yaşamayı tercih edebilirler. Bu her iki ulusun da çıkarına olan ve istenilen bir durum olur. Eğer TC bu koşulda bir birlikte yaşama düzenini kabul etmezse Kürdler başka tercihlere, özgürlük taleplerinin başka biçimlerde tecellisi yoluna yönelebilir. Bu konuda Türkiye doğru bir karar vererek Kürd milletine hak eşitliği temelinde tüm kolektif haklarının teminine rıza gösterebilir. Bu en makul ve olumlu olan tavır olur.”

Daha sonra yeni ilçe yönetim kurulu seçildi. İlçe Başkanlığı’na Abdulmuntakim Yıldırım seçilirken ilçe yönetim kurulu asil üyeliklerine de, Fahri Piçak, Akile Engin, Şevder (Deli) Ağaoğlu, M.Şakir Balta seçildi.

Yalova merkez ilçe yöneticilerini kutlar başarılar dileriz. 22.04.2021
                                                                                  HAK-PAR BASIN BÜROSU

About Post Author