GÜNCEL

HAK-PAR GENEL BAŞKANI DESOB’U ZİYARET ETTİ

Hak ve Özgürlükler Partisi Genel Başkanı Latif Epözdemir Diyarbakır’daki yerel kurumlarla buluşuyor. Epözdemir’e Diyarbakır’daki genel merkez yöneticileri Abdullah Çelebi, Heval Temel, Ramazan Eren ve Paşa Akdoğan eşlik etti. Heyet, 24 Mart 2021 Çarşamba günü Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Alican Ebedinoğlu’nu ziyaret etti.
Pandemi öncesi başlayan ekonomik sıkışmanın geçtiğimiz hafta içerisinde yaşanan siyasi ve ekonomik krizle tüm kesimleri etkisi altına aldığını ve en çok da esnafların bölgede zor duruma düştüğünü belirten HAK-PAR Genel Başkanı Latif Epözdemir, DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu’ndan son gelişmelere ilişkin hakkında bilgi almak istediklerini söyledi.
DESOB Başkanı Ebedinoğlu, hazırladıkları raporları paylaşarak, 2020 yılında Diyarbakır’da 1020 iş yerinin kapandığını, yeni 4 bin iş yerinin ise açıldığını söyledi. Veriler tersini söylese de meselenin özünün aslında iç açıcı olmadığını ifade eden Ebedinoğlu, hizmet sektörünün çok zor durumda olduğunu ve son süreçte bir hayli yıprandığını dile getirdi.
A101 ve BİM gibi zincir marketlerin sadece 340 adedinin Diyarbakır’da olduğunu söyleyen Ebedinoğlu, ‘’Büyük zincir mağazalar kar elde ederken yerel esnafın bu durumda zor durumda bırakıldığını’’ söyledi.
HAK-PAR Genel Başkanı Latif Epözdemir ise, böylesi zorlu dönemlerde meslek örgütleri ve diğer sivil toplum örgütlerinin, sorunların çözümünde önemli rol oynadıklarını dile getirerek; ‘’Siyasete, yerel ve sivil kurumların görüş ve önerileriyle yön vermesi kalıcı ve sağlıklı sonuçlar alınmasına yol açacaktır. Bu nedenle kurumunuzun çalışmalarını değerli buluyor, başarılar diliyoruz’’ dedi.

HAK-PAR BASIN BÜROSU

HAK-PAR GENEL BAŞKANI DESOB’U ZİYARET ETTİ

About Post Author