HAK-PAR 8. OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI

ANKARA- Hak ve Özgürlükler Partisi 8. Olağan kongresini 27.10.2019 günü, Ankara Demonti Oteli salonunda gerçekleştirdi.
Büyük bir ilgi ve beklentinin hakim olduğu kongrede daha fazla çalışmak, daha fazla üretmek ve daha fazla kitleselleşmek isteğiyle iki genel başkan adayı listeleriyle yarıştı. Yapılan seçim sonucunda Latif Epözdemir, usulen tekrarlanan 3. turun ardından HAK-PAR’ın 8. dönem genel başkanı seçildi.
İki ayrı genel başkan adayı ile iki ayrı listeyle yapılan seçimlerin ardından ortaya çıkan sonuçtan sonra oluşan demokratik atmosfer ve gözlenen uyum bir ilki de Kürdistan siyasi tarihine yazdırmış oldu. Açık ve şeffaf bir biçimde yapılan ve ilk defa iki ayrı listenin daha çok çalışmak ve partiyi ileri taşımak için yarıştığı kongrede; kongrenin ve dolayısıyla delegasyonun sorumluluk yüklediği genel başkan adayları ve parti meclisinin 8. dönem çalışma programı üzerindeki demokratik ağırlığı daha fazla hissettireceği umudunu doğurdu.
Yönetilenlerin yönetenden hesap sorma hak ve yetkisinin bilinci ve görevi ilk defa demokratik tartışmaların merkezine taşındı: HAK-PAR’da hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. HAK-PAR’da her parti organı ve birimi bulundukları konumlarıyla yetki alan ve sınırları çerçevesinde eşit ağırlıklarda rol oynayacaktır. HAK-PAR Kürdistan’da yaşayan bütün farklı etnik toplulukların, dinsel ve kültürel inançların; yurtsever, hümanist ve demokrat insanların güven duyduğu, destek verdiği federal bir yapı olduğunu kanıtlama yönünde her zamankinden daha fazlasını yapacaktır.
HAK-PAR’ın seçilen 8. Dönem Genel Başkanı Latif Epözdemir, teşekkür konuşmasında şu çağrıda bulundu; “HAK-PAR, Kürdistan coğrafyasında yaşayan Kürdlerin, Süryanilerin, Ermenilerin, Türk ve Türkmenlerin ortak partisidir ve Kürdistan’da yaşayan bütün farklı etnik toplulukların ve kültürel çeşitliliğin güven duyacağı tek adresi olduğunu” söyleyerek bu kesimlerin HAK-PAR’ı daha iyi tanımak ve sahiplenmek için HAK-PAR’da buluşmaları, destek ve dayanışma halinde olmaları gerektiğini belirtti.
Yaşasın HAK-PAR
Bijî Partîya Maf û Azadîyan…

About Post Author

Scroll to Top