36 C
Diyarbakır
Pazartesi, Ağustos 15, 2022

HAK-PAR Silifke İlçe Örgütü Kuruldu

Yaklaşık okuma süresi: < 1 dakika
Hak Ve Özgürlükler Partisi Mersin ilinde örgütlenme hedefini Silifke ilçe örgütünü de kurarak tamamladı.
İlçe başkanlığına Nurgül Çevik getirilirken İlçe Yönetim Kurulu üyeliklerine ise Zelal Gürbüz, Mehmet Kurt, Güler Kokum ve Oğuzhan Bayram atandılar.

HAK-PAR Parti Meclisi üyesi ve Mersin il başkanı Mehmet Ali Keştan yaptığı açıklamada HAK-PAR Parti Meclisi’nin “örgütlenmeye öncelik verilmesi “ kararı üzerine başlatılan çalışmalar devam ediyor.” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü;

“Biz Mersin il olarak PM nin kararları çerçevesinde üzerimize düşeni yaptık. İlçelerimizde örgütlülüğümüzü tamamladık. Bundan sonra örgüt ağımızı genişletmek ve güçlendirmek için diğer illere de yardımcı olmak için çalışacağız.

HAK-PAR halkımızın özgürlük ve demokrasi mücadelesini kararlıca savunmaya devam ederken, toplumsal sorunlara çözüm üretebilmek, toplumun taleplerini gerçekleştirebilmek için öncelikle güçlü, yaygın bir örgütlülüğe sahip olmak gerektiğinin bilincindedir. 
Ancak güçlü bir örgütlükten beslenen milli ve demokratik bir seçenek halkımızın önüne konan tuzakları aşa bilir, onun taleplerini gerçekleştirebilir.

Bu bilinse de işlerimizin zor olduğu da ortada…, Bir yandan Devletin, anayasa başta olmak üzere tüm yasal mevzuatın üzerinde şekillendiği Kürt karşıtı politikaların yasal, ekonomik ve psikolojik etkileri ile ,sömürgeci partilerle, proje partilerin toplumda yaratıkları blokaj ve sahte kutuplaşma ile uğraşırken diğer yandan Kürt siyasetine musallat edilmiş parçalanma virüsü ile uğraşmak gerekmekte.
Ne yazık ki Kürt siyaseti her seçim sürecinde kişisel hesaplarla savrulmalara, bölünüp parçalanmalara, pazarlıklarla kurumlaşmalarını seçenek olmaktan çıkaranlara tanık olmakta.
Bu hastalıkların engellerin aşılması ancak güçlü, kararlı, istikrarlı bir örgütsel yapı ile mümkündür. 
HAK-PAR bu kararlılığı sürdürürken öncelikle tüm üyelerinden daha sonra tüm yurtseverlerden yüksek duyarlılık ve fedakarlık beklemektedir.
İnanıyoruz ki herkesin bu inşa sürecinde yapacakları bir şeyler vardır. Şimdi onu yapmasını talep diyoruz.”

İlgili İçerikler

Son Eklenenler

Pazartesi, Ağustos 15, 2022